Kongres Rzemiosła Polskiego

logoW Teresinie 21 czerwca odbędzie się wyjazdowy sprawozdawczo-wyborczy Kongres Rzemiosła Polskiego. W Hotelu „Kuźnia Napoleońska” spotkają się delegaci z całej Polski, aby udzielić absolutorium Zarządowi Związku Rzemiosła Polskiego i prezesowi za dotychczasową działalność i dokonać wyboru nowych władz największej w Polsce organizacji pracodawców. Kongres sprawozdawczo-wyborczy odbywa się co cztery lata. Delegaci podsumują działania organizacji i nakreślą plan przedsięwzięć na kolejne lata. W sprawozdaniu znajdą się kwestie związane z: oświatą zawodową i zaangażowaniem rzemiosła w kształcenie dualne, w kontekście przygotowywania fachowców dla rynku pracy, z polityką międzynarodową oraz krajową podejmowaną przez Zarząd i Prezydium ZRP, z dialogiem społecznym, działaniami promocyjnymi upowszechniającymi w społeczeństwie i rządzie rolę Związku i organizacji regionalnych. Nie zabraknie także tematyki o nowej unijnej i rodzimej perspektywie finansowania mikro i MSP, a także o nieprzemyślanych procedurach legislacyjnych rządu, utrudniających rozwój tego sektora.

Spotkanie, tradycyjnie rozpocznie się od uroczystości wręczenia  „Szabli Kilińskiego” zasłużonym rzemieślnikom, działaczom na rzecz integracji środowiska. Dekoracji dokona prezes ZRP Jerzy Bartnik.