Szkolenia za bony w Andrychowie i Wadowicach

g7443mNawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują.  Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Kto może skorzystać z projektu?

Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, na podstawie wyboru, mianowania, powołania lub spółdzielczej umowy o pracę – w rozumieniu Kodeksu pracy, a także na umowę zlecenie lub umowę o dzieło; prowadzących wyłącznie jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników;rolnicy, którzy nie są osobami bezrobotnymi, opłacają składki w KRUS i poświęcają czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowały żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowały oraz obcokrajowcy, którzy posiadają dokument upoważniający ich do pobytu oraz świadczenia pracy na terenie RP), niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które:
– ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat –  posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
– ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
– są w jakiś sposób związane z Małopolską – mieszkają, uczą się lub pracują
w województwie małopolskim;

Jak skorzystać ze szkoleń?

Pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Jest to indywidualne spotkanie (lub cykl spotkań) z doradcą zawodowym, podczas którego nie tylko podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe, ale także określa się plan dalszego rozwoju, w tym m.in. rodzaje i tematykę potrzebnych szkoleń.

Na Bilans Kariery będzie można umówić się w Andrychowie i Wadowicach. Dyżurujemy: w Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Andrychowie przy ul. Starowiejskiej 22b (sala nr 1) w dniu 22 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00 i w dniu 6 września w godzinach od 11.00 do 15.00; w Bibliotece Głównej w Andrychowie przy ul. Krakowskiej 74 w dniu 22 sierpnia w godzinach od 15.15 do 17.00 i w dniu 20 września w godzinach od 14.00 do 17.00 oraz w Wadowicach w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. A. Mickiewicza 27 (szal nr 17) w dniach 22 sierpnia, 5 i 19 września w godzinach od 10.00 do 15.00.

Aby umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym prosimy o kontakt Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie tel.: 12 424 07 38, e-mail: centrum.krakow@wup-krakow.pl.

Z jakich szkoleń można skorzystać?

Szkolenia realizowane są na terenie całej Małopolski przez firmy szkoleniowe, które w pierwszej kolejności oferują szkolenia:
– językowe w połączeniu z egzaminem;
– informatyczne, w tym dotyczące: obsługi np. komputerów, smartfonów, laptopów i innych urządzeń; umiejętności korzystania z internetu; korzystania z narzędzi cyfrowych i aplikacji; obsługi programów biurowych, min. pakietu MS Office; obsługi specjalistycznych programów;
– kurs prawa jazdy kat. A i B;
– zarządzanie projektami.

Pełna tematyka możliwych do realizacji szkoleń dostępna jest w Bazie Usług Rozwojowych https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl oraz w biurze projektu „Kierunek Kariera”.

Wiele firm szkoleniowych zadeklarowało możliwość organizacji szkoleń także w małych miejscowościach, pod warunkiem, że na terenie danej miejscowości istnieje możliwość wynajęcia sali na zajęcia oraz, że na dane szkolenie zbierze się grupa (w zależności od szkolenia, grupa licząca od 8 do 15 osób). Projekt ten jest przedsięwzięciem wyróżniającym nasz region na tle innych poprzez swój zasięg. Będzie realizowany do połowy 2023 roku, obejmie wsparciem w postaci bonów na szkolenia ponad 25 tys. pracujących Małopolan. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel prawie 90 mln zł.

Więcej informacji o projekcie „Kierunek Kariera” realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie udziela biuro projektu „Kierunek Kariera”: tel.: 12 619 84 55, e-mail: kariera@wup-krakow.pl.

Zobacz ulotkę: Kierunek Kariera-Ulotka