Szkolenie BHP dla uczniów praktycznej nauki zawodu i pracowników

7 września 2018r., Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie organizuje szkolenie okresowe z zakresu BHP dla wszystkich nowo zatrudnionych pracowników oraz uczniów odbywających praktyczną naukę zawodu w zakładach pracy. Informacje i zapisy w Biurze Cechu.

Fałszywe e-maile z informacją o terminie i wysokości zwrotu podatku PIT

wMinisterstwo Finansów ostrzega przez wiadomościami e-mail, masowo wysyłanymi na skrzynki pocztowe podatników, dotyczącymi „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”. Ministerstwo Finansów oraz urzędy skarbowe informują, że nie są autorami napływających wiadomości.

Od kilku dni Ministerstwo Finansów oraz urzędy skarbowe dostają zgłoszenia podatników o otrzymaniu podejrzanych wiadomości e-mail. Treść e-maila dotyczy zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy a wiec ostatnie zeznanie podatkowe PIT. Warunkiem uzyskania informacji jest uzupełnienie przez podatnika formularza elektronicznego – rzekomo na stronie Ministerstwa Finansów. Należy mieć się jednak na baczności. Wszystkie tego rodzaju wiadomości e-mail są fałszywe i służą wyłącznie wyłudzeniu danych osobowych, hasła do logowania do poczty elektronicznej, a także – danych do karty kredytowej.

Poniżej przedstawiamy wygląd przykładowych treści wiadomości e-mail:

Do wiadomości dołączony jest plik PDF udający oficjalną korespondencję urzędową:

Źródło: Ministerstwo Finansów