Szkolenie BHP dla uczniów praktycznej nauki zawodu i pracowników

7 września 2018r., Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie organizuje szkolenie okresowe z zakresu BHP dla wszystkich nowo zatrudnionych pracowników oraz uczniów odbywających praktyczną naukę zawodu w zakładach pracy. Informacje i zapisy w Biurze Cechu.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

logoW dniu 24 czerwca br., pod hasłem „Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny” odbędzie się XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę. W tym roku organizatorem pielgrzymki jest Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Szczególny charakter tej uroczystości podkreślony będzie elementami upamiętniającymi 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgodnie z programem Msza Święta będzie koncelebrowana przez ks. Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po mszy uczestnicy przemaszerują przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymkę obejmie patronatem Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa oraz Biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Program Pielgrzymki:

Zbiórka uczestników przed budynkiem Cechu godz. 4:30
Wyjazd o godz. 4:45
08:50 – zbiórka uczestników na Wałach Jasnogórskich
09:00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
10:00 – Formowanie procesji przy figurze Matki Bożej
10:30 – Wprowadzenie Starszyzny Cechowej i pocztów sztandarowych
10:40 – Koncert pieśni patriotycznych
11:15 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego ks. dr. Andrzeja Jeża
13:00 – Przejście ze sztandarami przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.