Jubileusz 25-lecia reaktywowania Cechu R.R.i P. w Andrychowie

W dniu 31 maja 2010r. odbyła się uroczystość Jubileuszu 25-lecia reaktywowania Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Beskidzkiej Izby Rzemieślniczej z Bielska-Białej oraz Cechów z Wadowic, Oświęcimia, Suchej Beskidzkiej, Cieszyna, Kęt, przedstawiciele władz samorządowych gminy Andrychów oraz Powiatu Wadowickiego, jednostki organizacyjne OSP Andrychów, Z/O PTTK Andropol , Klubu Turystyki Górskiej „LIMBA”, Policji , Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Banku Spółdzielczego w Andrychowie oraz członkowie zrzeszeni w naszym Cechu.
Obchody Jubileuszowe rozpoczęto uroczystą mszą św. w kościele Św. Macieja w Andrychowie, podczas której odznaczono sztandar naszego cechu złotym Medalem im. Jana Kilińskiego. Odznaczenia dokonał Prezes Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pan Kazimierz Góralczyk.
Po zakończeniu Mszy Św. w korowodzie przeszliśmy ulicami Andrychowa do restauracji „ADRIA”, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, którym przewodniczył Starszy Cechu Daniel Trojak.
Podczas uroczystości odznaczono 9 osób rzemieślniczymi medalami im. Jana Kilińskiego oraz 3 osoby Honorową Odznaką Rzemiosła. Platynowy medal im. Jana Kilińskiego otrzymali: Pan Jan Paleczny, Pan Józef Smaza, Pan Adam Najbor, Pan Sordyl Bolesław. Złoty Medal otrzymał Pan Mieczysław Cichoń. Srebrny Medal otrzymał Pan Marek Piekiełko, Pan Henryk Wesołowski oraz Pan Józef Brzazgacz. Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali Pani Wanda Wątroba, Pan Małgorzata Pomietło, Pan Stanisław Wiktor oraz Pan Jan Fujawa.
Uroczystość uświetniła wystawa kwiatów oraz potrawy przygotowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich.